Hasartmängude ja kasiinode keelustamine Eestis: Kuidas see töötab

kuidas toimib kasiinode keelustamine Eestis?Eestis võimaldab enesekehtestatud kasiino piirang isikul seada endale hasartmängudes osalemise keelu, sealhulgas kasiinode külastamise ja osalemise online-hasartmänguplatvormidel. See meede on suunatud inimestele, kes soovivad kontrollida oma mängukäitumist või ületada mängusõltuvust. See artikkel on mõeldud neile, kes soovivad teada, kuidas Eestis hasartmängude keeld töötab, kuidas blokeerida juurdepääs kasiinodele, samuti tutvuda protsessi teiste oluliste üksikasjadega.

Kuidas hasartmängude blokeerimine töötab?

Kasiinos enda blokeerimiseks Eestis tuleb esitada avaldus Maksu- ja Tolliametile. Kehtiv kuni kolme aasta pikkune keeld, mida on võimalik pikendada, piirab juurdepääsu mängudele nii kasiinos kui ka online’is ja seda ei saa ennetähtaegselt tühistada. Eesti kasiinokeeld piirab osalemist ainult kasiinodes, samas kui üldine hasartmängu piirang hõlmab ka teisi mänguliike, sealhulgas loteriisid ja spordiennustusi.

Kuidas panna kasiino keeldu: Üksikasjalik juhend Eesti mängijatele

Etapp Tegevus Kirjeldus
1 Maksu- ja Tolliameti külastamine Pöörduge isiklikult Eesti Maksu- ja Tolliameti kontorisse või külastage nende ametlikku veebisaiti.
2 Avalduse esitamine Esitage enesekehtestamise avaldus, märkides, et soovite keelata endale osalemise hasartmängudes nii online’is kui ka maapealsetes kasiinodes.
3 Keelu kestuse valimine Märkige avalduses keelu kestus, millele soovite selle seada (maksimaalselt kolm aastat).
4 Keelu jõustumine Avalduse esitamise järel jõustub keeld valitud perioodiks. Pange tähele, et keeldu ei saa selle kehtivusaja jooksul muuta ega tühistada.

Kasiino keeld hõlmab hasartmängude osalemise piiramist kõigis Eestis asuvates maapealsetes kasiinodes ja online-kasiinodes, mis omavad ametlikku litsentsi.

Kuidas mõista, kas vajate hasartmängude piirangut?

Mõistmaks, kas peaksite piirama enda juurdepääsu kasiinodele ja hasartmängudele, pöörake tähelepanu järgmistele signaalidele:

  • Kontrolli kaotamine: Raskused ajaga ja rahaga, mis kulub mängudele.
  • Rahalised raskused: Rahaprobleemid või võlad hasartmängude tõttu.
  • Käitumise muutused: Ärrituvus või närvilisus, mida põhjustavad mängud.
  • Suhteprobleemid: Mängude negatiivne mõju suhetele lähedastega või tööl.
  • Pidev mängimise soov: Soov mängida hoolimata kahju teadvustamisest.

Kui tunnete ära need punktid ja need mõjutavad teie elu negatiivselt, kaaluge abi otsimist ja hasartmängude piirangu seadmist, et kaitsta end edasiste probleemide eest.

Kasiino keeluga mängimine – oluline on teha teadlik valik

on oluline mõelda enne mängimist, kui sul on kasiinos mängukeeld!Otsus seada hasartmängudele keeld on oluline samm taastumise poole. See näitab teadlikku valikut tervise ja heaolu kasuks ning valmisolekut võtta meetmeid sõltuvuse ületamiseks. On oluline meeles pidada, et abi ja toetus on kättesaadavad ning iga samm edasi viib parema tuleviku poole.

Mis juhtub pärast hasartmängukeelu seadmist?

Niipea kui hasartmängu keeld on paigas, muutub mängudes osalemine keelatuks. See tähendab, et te ei saa enam teha spordiennustusi, mängida kasiinos või osaleda üheski teises hasartmängus. Keeld kehtib nii maapealsetes kasiinodes kui ka online-mängudes ning selle rikkumine võib kaasa tuua tõsiseid tagajärgi. On väga oluline järgida neid piiranguid ja vältida hasartmänge pärast keelu kehtestamist. Kui üritate mööda hiilida kehtestatud keelust või mängida hoolimata piirangutest, võite silmitsi seista õiguslike tagajärgede ja täiendavate piirangutega.

Hasartmängude piirangu kestus Eestis

Eestis algab hasartmängude piirangu kestus vähemalt 6 kuust. See periood võib olla ajutine meede neile, kes soovivad mängudest pausi teha. Teisalt ei ole maksimaalne kestus määratletud, võimaldades inimestel seada keelu ka määramata ajaks, kui nad soovivad hasartmänge oma elust pikaajaliselt kõrvaldada.

Kuhu pöörduda abi saamiseks Eestis

Abi hasartmängusõltlastele, kes vajavad hasartmängukeelduHasartmängusõltuvusega inimestele on Eestis saadaval mitmesugused toetusressursid. See hõlmab spetsialiseeritud keskusi, kus on võimalik saada professionaalset hinnangut olukorrale, nõustamist, psühhoteraapiat ja perenõustamist. Kui olete Eestis ja seisate silmitsi probleemidega seoses hasartmängudega, siis siin on mõned kohad, kuhu abi saamiseks pöörduda:

  • Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus pakub professionaalset tuge ja nõuandeid mängusõltuvusega võitlemiseks. Lisateave veebilehel: www.15410.ee
  • Tervise Arengu Instituut tegeleb erinevate sõltuvusabi programmidega, sealhulgas hasartmängusõltuvusega. Lisateave on kättesaadav organisatsiooni veebisaidil.
  • A-Kliiniku Sihtasutus pakub terviklikke teenuseid kõigi sõltuvusliikide, sealhulgas mängusõltuvuse raviks. Lisateave on kättesaadav organisatsiooni veebisaidil.

Need organisatsioonid aitavad teil leida individuaalset või grupituge ning pakuvad taastumisprogramme, et naasta tervisliku eluviisi juurde.